Algorytm-X - Системи безпеки

В Литві заявили про кібератаку на МЗС

News – Mfa Of Lithuania

Хакери імовірно отримали таємні документи, витік яких може «нашкодити» її союзникам.
Міністр національної оборони припускає, що за цим могли стояти «російські хакери».

11 серпня Міністерство закордонних справ Литви заявило про спробу кібератаки на свої системи. Про це пише «Європейська правда» з посиланням на LRT. 

Сьогодні ж президент Литви Гітанаса Науседи заявив, що вона імовірно є успішною і хакери могли отримати доступ до документів під грифом секретності. Хоча наразі він не стверджує, що це точно так.

Раніше про це сказала радниця Науседи, а в МЗС відмовилися коментувати її слова. 

«Ведеться розслідування, безперечно, ми згодом дамо оцінку шкоди, завданої цією атакою. Але є певні вказівки на те, що стався витік деякої інформації. І це інформація з грифом "таємно"», – сказав Гітанас Науседа в інтерв’ю delfi.lt.

За його словами, найбільша шкода від цього витоку загрожує не так самій Литві, як передусім її союзникам. Він сказав, що не може розкрити деталі. 

Міністр національної оборони Арвидас Анушаускас в окремому коментарі розповів, що кібератака на МЗС здійснювалася і в минулому листопаді. Тоді про неї офіційно не повідомили. Він сказав, що і тоді, і цього разу за атакою найімовірніше стояли російські спецслужби.

Водночас журналісти видань lrt.lt та delfi.lt повідомили, що хакери на форумах заявили про кібератаку та викрадення близько 1,5 млн листів з переписки МЗС Литви з посольствами і партнерами, у тому числі з документами, що мали гриф секретності.

© Algorytm-X Всі права захищені.

made by WEBLAB